wtorek, 6 listopada 2012

Dharma kobiety.cz.1.


Kobieta- materia. Ewolucjonuje tylko gdy podporządkowuje się świadomości(mężczyZnie). Jeżeli pamiętać że kobieta- przedstawiciel materii i maji, wiadomo jaka jest jej dharma. Musi zadowalniać uczucia męża. Kiedy mężczyzna ma zaspokojone uczucia, jego umysł może być spokojnie skierowany na działalność(cel), która jest wiodącą w rodzinie. Pole działania, realizacji kobiety- dom, rodzina. Do pracy kobieta chodzi na odpoczynek. Musi podtrzymywać amosferę spokoju i błogości w domu. 2 ważny aspekt -> rodzenie dzieci (nadawanie materialnej obwłoki dla świadomości). Organizm musi być przygotowany do poczęcia, ciąży, porodu. Intymne mięśnie muszą być wytrenowane i pod kontrolem., pod kontrolem -> jedzenie, son, obrona, seks. Beż owładania nad tymi 4 strefami życia- o ewolucji  i jodze niema mowy. Jeżeli pozwala warna(kszatrini, bramini), wprowadzamy yogę, nie- gamnastyka, taniec brzucha, masaże., adaptowana joga dla kobiet, + ważne- owładanie energią płciową, (książki Mantak Chia), pamiętając że to 4 obowiązek, który trzeba wziąć pod kontrolę. Nauli, czyste jelita (temat o jedzeniu). Opiekowanie się. Jako przedstawiciel Maji- musi przyciągać i utrzymywać. Gdzie uwaga-tam energia. Kobieta- pasożyta energii seksualnej (jań)w skali rodziny. Pozwalając mężczyZnie przejawić zwierzchnictwo - powoduje że pojawia się u niego energia Jań, a u niej- Iń. Słowa kluczowe - PRZYJMOWAĆ, POCIĄGAĆ, WCIĄGAĆ, OPIKOWAĆ SIĘ. Niektóre kobiety negatywnie odzywają się o obowiązkach sprzątania, prania. Otóż. Wszystko w materialnym świecie - to punkty dostępu do naszej "duszy". Sprzątając w domu- sprzątamy wpasną psychikę, uporządkowując rzeczy- porządkujemy myśli. To nie niewolnictwo, to praktyka duchowa!!!!,, Jeżeli ma się ciało kobiety, to znaczy że taka karma, i dharme należącą do kobiety trzeba spełniać. Lepiej gorzej spełniana własna, niż lepiej cudza.
Ważne jest samodzielne przygotowanie jedzenia., gotując- można napełnić go energią którą chce się przekazać mężowi, gościom, więc to prosty sposób do korekcji sytuacji psychicznych w domie.+każde umiejętności który tu zdobywamy, są przydatne 100proc. dla dalszej ewolucji, i perfekcyjnie spełniane obowiązki szudry, dwarantują że wajśja będzie bardzo dobry.Nie ważne czy mąz spełnia swoje obowiązki, pierwszą zacząć musi kobieta, jest plastyczną i do niej należy kierowanie atmosferą w domu.
W Kama-Sutra podane 64 umiejętności kobiety-, które w pełni przewidują fałszywe ego męża, niwelują go, poprzez to że kobieta spełnia swoje obowiązki. TO jest edukacja , nauka i praktyka duchowa kobiety, a nie uniwersytet i hatha-joga.cz.1.
1. gotowność iść za mężem
2. umiejętność ukazania największego zadowolenia mężowi,
3. umiejętność przewidywać i realizowywać pragnienia męża
4. umiejętność być skupioną w każdej sytuacji
5. Włądanie i kontrola nad energią seksualną(płciową, czyli-kobiecą) dla poczęcia i urodzenia silnych i wysokoduchownych przodków męża.
6. czystość
7. znanie miłostnych gier i łask, umiejętność ich zastosować.
8. owładane różne pozycje seksualne(mowa o fizycznych możliwościach)
9. umiejętność ładnie się rozebrać
10. umiejętność zainteresowania męża dzięki ubraniom, zachowaniu.
11.umiejętność zaprezentować siebie
12. umiejętność pobudzić męża
13. umiejętność zostawić w łóżku męża, nie przeszkodziwszy
14. znać sposoby zasnąć po mężu
15. umiejętność spania w każdej pozycji
16. umiejętność robienia różnych typów masażu, podtrzymania zdrowia
17. leczenie znacharskie:zioła, siła życiowa, mantry
18. wiedza w sprawach domowych, obrzędowych, przysądów.
19. znanie podstaw astologii, znanie pozytywnych, niegatywnych dni.
20. umiejętność kontaktu z żywiołami


5 komentarzy:

 1. Witaj Nestor. Czy mogłabys mi przybliżyć lub podać gdzie znajdę wiedzę dot. punktu 19 i 20 ?
  Chętnie poznałabym wszystkie ale na niektóre już jest za późno. Pozdrawiam. Jola

  OdpowiedzUsuń
 2. podstawy astrologii przedstawie pózniej, jeżeli ma pani ochotę, to ten rozdział wedyzmu nazywa się "dżjotisza".

  со do żywiołów, to potrenować się można, probując odczuć energie, jakości, medytując na żywioły i ich przejawy, na obrazki lub dżwięki. to sprawa rozwoju ekstrasensorności, tutaj jedynie własna praktyka. ja nie używam literatury, by nauczyć się..każda kobieta ma to w sobie.

  nie jest za pózno. nabyte nawyki przydadzą się w przyszłej inkarnacji, więc nie jest pózno, nie jest rano, i nie trzeba się śpieszyć i straszyć się tymi punktami. pamiętajmy że w Kali starczy spełniać 15% dharmy, żeby skutecznie progresować.

  Pozdrawiam i życzę inspiracji)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za odpowiedź, będę śledziła Twój blog może znajdę więcej informacji i pewnego naprowadzenia.Niestety, nawet gdy każda kobieta ma to w sobie to mam to w sobie gdzieś głęboko. Pozdrawiam Cię Nestor serdecznie i dziękuję za TO co przede mną odkrywasz. Jola

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytam sobie któryś raz wpisy. Proponuję tutaj zamiast słowa " rabstwo", które przez wielu Polaków może być niezrozumiałe dać słowo " niewolnictwo". Również w punkcie 10. " wyzwanie interesu męża" - , chyba czytelniej by było " wzbudzenie zainteresowania męża'. Pozdrawiam i czekam na kolejne artykuły.

  OdpowiedzUsuń
 5. podziękowania dla Pana za wskazanie błędów.

  OdpowiedzUsuń